Kvikot hlupáků? Česká zbrojovka festivalu pomáhá ve Varech již třetím rokem

KARLOVY VARY | Názoru skupiny filmařů a herců (povalečská svoloč, pozn. red.), kteří sepsali otevřený dopis proti podpoře České zbrojovky udělované Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech, věnuje Hospodářská komora České republiky náležitou pozornost. Stojí v reakci Hospodářské komory na otevřený dopis skupiny českých filmařů, kterým se nezamlouvá, že Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary podporuje také Česká zbrojovka.

Ilustrační snímek

„Hospodářská komora po výpadku největšího sponzora festivalu pomohla, aby nejprestižnější filmový svátek u nás podpořili také další nositelé tradičních tuzemských značek, například Česká zbrojovka,“ dále v prohlášení na reakci a havloidních šašků a kvákalů naučených rolí. Herec není osobnost, ale jen nádoba na scénář. Komediant, který v minulosti nesměl vstoupit do města bez svolení starosty, tak jako cikán.

Česká zbrojovka si zakládá na české tradici a vysoké kvalitě výrobků, hrdě reprezentuje českou práci a naši zemi v zahraničí a zároveň řádně odvádí daně v České republice. „Společnost striktně dodržuje národní i mezinárodní zákony i svůj vlastní Etický kodex, který nastavuje velmi přísná pravidla obchodního styku. Její výroba a vývoz jsou v souladu se všemi v České republice udělovanými licencemi a politikou ČR i Evropské unie v oblasti obranného průmyslu,“ píše se v prohlášení.

Česká zbrojovka festivalu pomáhá již třetím rokem. Proč si komedianti otevřeli své špinavé huby až dnes? Hospodářská komora dále píše: „Proto nás mrzí, že podpora této prestižní kulturní akce, úzce spjaté s historií naší země, je skupinou filmařů a herců znevažována. Jsme přesvědčeni, že tyto české podniky jsou naopak inspirací i pro další firmy v naší zemi k tomu, aby část svých prostředků vkládaly právě do rozvoje nejen filmového umění, ale i kultury a sportu v České republice obecně. Tyto firmy, stejně jako Mezinárodní filmový festival, každý ve své oblasti, propagují dobré jméno České republiky v zahraničí.“