Každé letadlo F-35 bude stát USA více než hrouda zlata v hmotnosti letadla

WASHINGTON | Letoun F-35, momentální technologická špička, je zároveň nejdražší zbraní v dějinách lidstva, píše americké vydání The Fiscal Times. The Fiscal Times spočítal, kolik bude stát vývoj a výroba tohoto bojového bombardéru americké daňové poplatníky (otroky) a výsledek je jistě nepotěší. Informuje slovenský zpravodajský server HlavnéSprávy.sk. Proto bude tento letoun fakticky k ničemu, jelikož jich ve výzbroji bude nedostatek a z taktického hlediska nemá žádný význam.

Americké bojové letadlo F-35

Americké bojové letadlo F-35

Podle zveřejněných výpočtů bude výroba a údržba každého kusu letounu F-35 po celou dobu jeho předpokládané životnosti stát 670 milionů USD. A to je víc, než by stála hrouda zlata se stejnou hmotností, než váží letadlo. Vláda při objednávání tohoto stroje však bere v úvahu pouze náklady na výrobu, přičemž náklady na provoz jsou značné.

USA se vydaly cestou SSSR, kdy se chtějí uzbrojit a zkrachovat. Stejným způsobem zkrachoval Sovětský svaz, když investoval do nejmodernějších ponorek a neměl pak na jejich údržbu. Ponorkový program zničil kompletně sovětské hospodářství a ekonomiku.

Reklama: