Matteo Salvini po propuštění námořní pirátky Racket soudem: Zločinci na souši a na moři si nyní budou myslet, že jsou nedotknutelní! Já to jen tak nenechám

ŘÍM | Ministr vnitra Itálie Matteo Salvini z hnutí Liga, který se snaží zastavit příliv migrantů z Afriky, se vyjádřil k propuštění německé kapitánky Carol Racket, která na své lodi podporované nevládní organizací Sea-Watch přes zákaz přivezla do Itálie další negry, přičemž obeplula bezpečné Tunisko, tím spáchala zločin. Navíc lodí najížděla na člun policie. Místo vazby byla italským zločineckým soudem propuštěna, ale musí se skrývat, jelikož jí vyhrožují zastřelením.

Matteo Salvini | foto: The Local Italy

„Včera jsme informovali, že kapitánku Racket, která navzdory varování přistála s lodí s migranty u břehů Itálie, propustili z domácího vězení,“ píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Matteo Salviniho takový přístup odsoudil a na videu na sociální síti uvedl, že se stydí za ty lidi, kteří dovolí příchod zločinců ze zahraničí a jménem politické orientace nerespektují zákony: „A za toho, kdo ohrožuje životy některých italských vojáků plnících si svou práci.“

„Když si někdo myslí, že to nechám tak, je na omylu a pokud si někdo myslí, že mě zastaví, také se mýlí. I dnes jsme na ministerstvu měli setkání s poradci a technickými experty, abychom zhodnotili, jak postupovat proti dalším lodím nevládních organizací, které jsou komplici pašeráků v Středozemním moři,“ obvinil neziskovky z pašování lidí a z pirátství.

Dále dodal: „Už to stačí! Viděli jsme to i při zatýkání lodi v Lombardii. Lidé z neziskových organizací se označovali: My jsme ti dobří, my pomáháme migrantům … a že jsou křesťané, že se dobrosrdeční …. To jsou hlouposti. Protože na tom vydělávají peníze.“jsou to zločinci, kteří by měli shnít ve vězení.

„Kdo financuje tyto neziskovky? Kdo za tím stojí? Dobře jsme pochopili, je to pokus vymazat suverenitu, zákon, právo a hrdost. Já se nezastavím. Od zítra budu ještě odhodlanější v ochraně hranic naší země, které jsou svaté,“ slíbil italský ministr vnitra.

Ministr vnitra a vicepremiér Salvini dodal, že na rozhodnutí soudu o propuštění Racket Itálie nemůže být hrdá: „Pro Itálii je to neprospěšný rozsudek … Protože zločinci na souši i na moři se budou před autoritami cítit nedotknutelní.“

„Když nehrozí vězení za přitlačení policistů na molo, když z toho existuje i video záznam, na kterém velká 600 tunová loď přitlačila o molo malý člun pobřežní stráže s pěti policisty na palubě, jen proto, že údajně zachraňuje životy. Věříte tomu? Hloupost. To jsou komplicové obchodníků s lidmi. Dělají politiku s těmito bídníky,“ nebral si servítky Salvini.

„Četl jsem, že nemohla plout do Tuniska, protože prý pro ni nebylo bezpečné … V Tunisku ale není válka. Je tam řádná vláda, parlament, soudnictví, policie, přístavy. Lidé tam pracují, studují, chodí tam na dovolené … A nějaká neziskovka se rozhodne, že do Tuniska se jí nechce … No tak popluje na francouzskou riviéru, nebo na pobřeží Amlafi,“ uvedl na adresu námořních pirátů a levicové svoloče.

„Na jaké planetě to žijeme? Váš čas skončil. Skončil byznys a krásný život. Skončilo vaše podnikání na ilegální migraci. Budeme je zastavovat nadále, jednoho za druhým a uvidíme, kdo má tvrdší hlavu. Uvidíme, koho to spíše projde. Doufám, že existuje soudce, alespoň jeden takový, který se nebude bát říci: Král je nahý … Oni nejsou zachránci, jsou to komplicové a dokonce potenciální vrazi. Jsou to zločinci a v normálním státě končí zločinci ve vězení,“ podotkl Matteo Salvini.