Obří investice do manifestací proti Babišovi nikam nevedou, Jiří Ovčáček vysmál volebnímu zisku malých politických stran

PRAHA | Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se na svém Twitteru vysmál volebnímu zisku malých politických stran. Velké investice na boj proti Andreji Babišovi nikam nevedou, řekl a poukázal na výsledky opozice. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

zleva Miloš Zeman a Jiří Ovčáček | reprofoto: PL

„Pláč a skřípění zubů ozývá se od politických trpaslíků. Obří investice do manifestací a Andrej Babiš má podporu 32,5 %. Národní fronta nepracujících krutě pod 5 %!“ napsal Ovčáček a ke svému komentáři přidal graf volebního modelu agentury STEM za červen 2019.

​Na volebním modelu je vidět, že nehledě na proběhlé velké protesty proti Andreji Babišovi s rekordní účastí, premiérovo ANO má stále mezi voliči obrovskou podporu. Ta podle volebního modelu STEM pro červen dosahuje 32,5 %. Na druhém místě po ANO jsou Piráti s 15,6 %. Následuje je Občanská demokratická strana.

Podle agentury STEM politickému hnutí ANO o dubna roku 2019 mírně klesly volební preference. Z 34 % v dubnu na 32,5 % v červnu 2019.

„TOP 09 a Starostové jsou pod pětiprocentním prahem, na spodní hranici statistické chyby – jejich účast ve sněmovně tak není příliš pravděpodobná,“ píše k výsledkům agentura.

STEM rovněž ve svém průzkumu poukázala na skutečnost, že Češi postrádají pevnou volební motivaci a mnozí lidé váhají, zdali se mají voleb zúčastnit.

„Při dotazu, zda se respondenti chtějí zúčastnit poslaneckých voleb, odpovědělo kladně 56 %, záporně 23 % a rozhodnuto podle vlastního vyjádření není 21 % dotázaných. Volební motivace je nepevná, mnozí lidé váhají,“ píše agentura.


Reklama: