České dráhy vypraví historický vlak na Slavnosti Pernštejnského panství

BRNO | Tradiční Slavnosti Pernštejnského panství začínají ve čtvrtek 4. července a končí v neděli 7. července. Dějištěm hlavního programu bude městys Nedvědice a hrad Pernštejn. V sobotu 6. července se mohou zájemci svézt na slavnosti zvláštním vlakem, v jehož čele pojede historická dieselová lokomotiva „Bardotka“ a na konci soupravy pak historická dieselová lokomotiva „Pilštyk“. Zvláštní vlak pojede po trase Brno hl.n. – Nedvědice – Nové Město na Moravě a zpět.

Motorová lokomotiva 751.010 | reprofoto: zelpage.cz (gimli35)

Na nostalgickou jízdu vyrazí historický vlak z brněnského hlavního nádraží v sobotu v 9:32. Postupně zastaví ve stanicích Brno-Královo Pole, Kuřim, Tišnov, Doubravník a před jedenáctou hodinou dorazí do cílové stanice Nedvědice. Odtud pak zvláštní vlak podnikne ve 12:40 ještě jednu jízdu, a to do Nového Města na Moravě a zpět. Z Nedvědice zpět do Brna se vlak bude vracet krátce po 17. hodině.

Zvláštní vlak poveze historická dieselová lokomotiva 751.004 „Bardotka“, za kterou bude řazeno pět vozů ze 40. a 50. let minulého století, tzv. „Rybáky“. Za nimi bude následovat historický vůz pro přepravu dětských kočárků a jízdních kol, dále bufetový vůz a soupravu uzavře historická dieselová lokomotiva 735.007 „Pilštyk“.

Slavnosti Pernštejnského panství nabídnou návštěvníkům také v letošním roce pestrý program. V Nedvědici na ně čekají výstavy, koncerty a program pro děti. Na hradě Pernštejn proběhne historický jarmark, ukázky řemesel, rytířský jezdecký turnaj, soutěže, sokolníci a nebude chybět bohaté stylové občerstvení.


Jízdné: Brno hl.n. až Kuřim – Nedvědice
– jednosměrné 100 Kč/zpáteční 160 Kč – Tišnov, Doubravník – Nedvědice
– jednosměrné 80 Kč/zpáteční 120 Kč – Nedvědice – Nové Město n. M.
– jednosměrné 80 Kč/zpáteční 120 Kč – Úsekové mezi stanicemi Brno hl.n. a Tišnov
– jednosměrné 80 Kč/zpáteční 120 Kč
Sleva 75% pro cestující 6-18 let, pro žáky a studenty 18-26 let, pro cestující 65+, pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a pro psy.
Ostatní tarifní ani mimotarifní výhody neplatí.
Jízdenky jsou v prodeji na všech pokladnách ČD, případný doprodej bude probíhat přímo ve vlaku bez přirážky.

Reklama: