Britové na příkaz zločinců ze Spojených států ukradli v Gibraltaru íránský tanker

GIBRALTAR – TEHERÁN | Ve čtvrtek gibraltarská policie a příslušníci celní správy spolu s britským námořnictvem poblíž Gibraltaru zabavili tanker Grace 1, který údajně přepravoval ropu do Sýrie. Informuje o námořním pirátství světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Evropská unie na začátku války v Sýrii uvalila na tuto blízkovýchodní zemi sankce. Podle Británie je zabavení tankeru signál, že porušování sankcí se nebude tolerovat. Ovšem z hlediska mezinárodního práva se jedná o akt námořního pirátství, jelikož jediné oprávněné a legální sankce jsou od RB OSN. A takové uvaleny nejsou. Sankce Eu jsou jen ekonomický terorismus v rozporu s Chartou OSN.

Úřadující ministr zahraničí Španělska Josep Borrell prohlásil, že loď byla zabavena ve španělských vodách na žádost Spojených států Velkou Británií: „Jsme o této operaci obeznámeni. Hlídkové lodě kontrolovaly oblast. Studujeme okolnosti. Británii o to požádaly Spojené státy,“ uvedl Borrell a dodal, že vláda vyšetřuje, zda pirátské ukradení tankeru neporušilo španělskou suverenitu.

Theresa Mary May – britská agresivní fena

Dříve britská premiérka Theresa Mary May uvítala rozhodnutí Gibraltaru zabavit supertanker. Za toto by měla stát před mezinárodním triunálem, jelikož schvaluje námořní pirátství.

Mluvčí degenerované britské bastardí kundy May uvedl, že tato akce dává jasný signál, že porušování sankcí nebude tolerováno. Podle předsedy vlády britského zámořského území Fabiana Picardoa má jeho úřad dostatek důkazů, že supertanker transportoval ropu pro syrskou rafinérii Banyas. Ta je na sankčním seznamu EU.

„Zabavili jsme loď a její náklad. K této akci došlo na základě informací, díky kterým má vláda Gibraltaru dostatek důvodů, aby věřila, že loď Grace 1 porušuje sankce Evropské unie proti Sýrii,“ uvedl premiér. Takž uvedl, že důkazy jsou víra, oni jen věří. Hovada.

Tanker s kapacitou 300 tisíc tun podle dostupných údajů převážel íránskou ropu. Brzy po zabavení tankeru si íránské ministerstvo zahraničí předvolalo britského velvyslance v zemi kvůli nelegálnímu zabavení íránského tankeru, jak označil incident mluvčí íránské diplomacie Abbás Músavi.

Předvolání velvyslance vzápětí potvrdil i Londýn. Mluvčí britského ministerstva zahraničí přitom uvedl, že ambasador zopakuje na setkání zopakuje, že Británie trvá na oprávněnosti zadržení supertanker, napsala agentura Reuters. Válka v Perském zálivu je na spadnutí.

Reklama: