Vladimir Vladimirovič Putin v Itálii

ŘÍM | Vladimir Vladimirovič Putin ještě před návštěvou Itálie vyzvedl Salviniho přístup k Rusku. Vyzdvihl jeho vlídný přístup k Rusku. Ruský prezident to řekl pro čtvrteční vydání deníku Corriere della Sera před svou návštěvou Říma a Vatikánu.

Matteo Salvini a Vladimir Vladimirovič Putin

Strana Jednotné Rusko úzce spolupracuje se Salviniho stranou Liga. „Liga a její lídr Salvini aktivně podporují obnovu plné spolupráce mezi Itálií a Ruskem. Prosazují rychlé zrušení protiruských sankcí, které zavedly Spojené státy a Evropská unie,“ uvedl Putin, Vladimir Vladimirovič.

Rusko doufá, že Itálie pomůže normalizovat vztahy mezi Moskvou a Evropskou unií, uvedl ve čtvrtek ruský prezident Vladimir Putin po rozhovorech s italským premiérem Giuseppem Contem v Římě, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

„Doufáme, že Itálie bude hovořit o těchto postojích důsledně a jasně a bude se snažit o to, co bylo opakovaně veřejně řečeno; o obnovení normálních vztahů v plném formátu mezi Ruskem a Evropou obecně,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič na společné tiskové konferenci s Contem. Citovala ho agentura TASS.

Vladimir Vladimirovič Putin a Giuseppe Conte

Ruský prezident vyjádřil naději, že nové vedení Evropské komise konečně uvidí škody, které vznikly v důsledku protiruských sankcí, a bude se snažit budovat dobré vztahy s Ruskem.

„Evropské národy promrhali šanci prodat na ruském trhu zboží za miliardy. Znamená to, že se nevytvořily nová pracovní místa, nebo bývalé pracovní místa byly ztraceny, lidem se nevyplácely mzdy a nevyplácely se peníze na všech úrovních rozpočtového systému. Znamená to ztráty pro nás všechny,“ řekl ruský prezident.

Conte na společné tiskové konferenci uvedl, že nástup Volodymyra Oleksandrovyče Zelenského, může otevřít možnosti k navázání dialogu o regulaci ukrajinské krize.

„Doufáme v regulaci na Ukrajině, protože tato situace má nadále vliv na vztahy mezi Ruskem a EU. Musím konstatovat, že zatím nejsou implementovány Minsk dohody, ale podporujeme normandský formát a všechny mírové iniciativy, „řekl Conte.

Conte také poznamenal, že Itálie doufá v pozitivní vliv Ruska na řešení globálních krizí. Konkrétně zmínil válkou zmítanou Libyi, kde hrozí humanitární krize. Conte ale zdůraznil, že s Putinem jsou zajedno v tom, že krize se musí řešit politickými prostředky.

Vladimir Vladimirovič Putin se setkal s prezidentem Sergiem Mattarellem a v závěru návštěvy ho čeká schůzka s bývalým premiérem Silviem Berlusconim; s jeho „starým přítelem“, jak to ve středu okomentoval poradce šéfa Kremlu Jurij Viktorovič Ušakov.

Dva přátelé: Vladimir Vladimirovič Putin a Silvio Berlusconi

Reklama: