Chtějí paraziti z ČSSD pád vlády? Vydírají. Drží se koryt jako klíšťata. Hamáček a další lidská špína…

PRAHA | Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a šéf české diplomacie Tomáš Petříček jsou připraveni podat demisi. Podle nich je situace ve vládě neuspokojivá a jsou zklamaní z dnešní schůzky prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše a šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka. ČSSD trvá na tom, že Antonín Staněk musí z vlády odejít. Informuje Sputnik.

Andreji, vidíš toho vola?

Musí jít, jelikož odhalil zloděje. Prezident Miloš Zeman dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v tiskové zprávě uvedl, že ve vládě, která se označuje jako protikorupční, by neměl být odvoláván ministr za to, že odhalil korupci ve svém resortu. Předsedové koaličních stran po schůzce oznámili, že nedošlo k posunu v otázce výměny ministra kultury.

„Prezident republiky zastává názor, že ve vládě, která se označuje jako protikorupční, by neměl být odvolán ministr za to, že odhalil korupci ve svém rezortu,“ uvádí se v tiskové zprávě Hradu.

Miloš Zeman tím v podstatě zrekapituloval svá předchozí prohlášení, která se týkala výměny ministra. Prezident již dříve oznámil, že Staněk by podle něj měl ve funkci setrvat minimálně do doby, než budou prošetřena trestní oznámení, která podal v souvislosti s odvoláním šéfů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa.

Chceš do tlamy drzý vyděračský dobytku?

Po schůzce mezi třemi muži Babiš novinářům řekl, že si vyměnili názory. Podle Babiše a Hamáčka 12. července dojde k další schůzce mezi Zemanem, Hamáčkem a Staňkem. Na ní chce Zeman Hamáčka a Staňka usmířit. Hamáček nato v nejbližší době svolá předsednictvo strany. Jako předběžný termín označil 15. července.

Podle Hamáčka jediným řešením je, že funkci ministra kultury bude zastávat člověk, kterého vybere ČSSD. „Nevím, co tam budeme řešit,“ poznamenal Hamáček k budoucí schůzce se Zemanem. O svém návrhu pro další postup má Hamáček jasno a plánuje postupovat podle koaliční smlouvy. Konkrétní kroky však nejdříve hodlá sdělit předsednictvu.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a šéf české diplomacie Tomáš Petříček jsou připraveni podat demisi. Podle nich je situace ve vládě neuspokojivá a jsou zklamaní z dnešní schůzky prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše a šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka. ČSSD trvá na tom, že Antonín Staněk musí z vlády odejít.

Svou případnou demisi potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Jsem zklamán výsledkem dnešní schůzky, která mohla odblokovat krizi vlády. Premiér a prezident ji ale ukončit odmítli. Panu premiérovi se nepodařilo přesvědčit pana prezidenta, aby postupoval podle ústavy,“ uvedl. „Osobně v tuto chvíli nevidím mnoho možností, jak by mohla ČSSD ve vládě pokračovat, zejména ve chvíli, kdy se porušuje ústava. Já jsem demisi připraven podat,“ zdůraznil šéf české diplomacie, který se lísá k ukrajinským náckům.

Petříčkův obsah lebky je tak leda hovno

„Schůzka v Lánech dnes nepřinesla odblokování situace, premiér pana prezidenta nepřesvědčil, jak sliboval,“ napsala Maláčová na svůj Facebook.

Podle ní sociální demokraté trvají na odvolání ministra Staňka. V případě, že se tak nestane, hrozí, že ministři za ČSSD opustí vládu. Maláčová upozorňuje, že v současnosti dochází k porušování nejen koaliční smlouvy, ale i ústavy, což je jen socanská lež, o Ústavě rozhoduje jen Ústavní soud a ne nějaká socanská špína.

Parazit a lidský odpad Hamáček: „Jsme připraveni podat demisi,“ uvedl. Když jste připraveni, tak ji podejte, hovada! Vydírají. Drží se koryt jako klíšťata, jelikož po předčasných volbách bude zločinecká ČSSD plná lidského lejna jen minulostí a mimo politickou mapu!

Hamáček ze sebe jako lejno trousil: „Prezident se ohledně ministra kultury definitivně nevyjádřil. Setrvání Antonína Staňka na postu ministra kultury nepřipouštím. Nominant bude ten, se kterým sociální demokracie souhlasí a ne naopak. A na rozdíl od jiných ctíme dokumenty, které jsme podepsali.“

„Jsme připraveni podat demisi. Jelikož je toto ale tak zásadní věc pro ČSSD, musí o tom rozhodnout předsednictvo strany. Tedy tak, jak je to běžné u demokratické strany. Ale jedno je jasné. Bude to o tom, jestli padne vláda nebo ne. A jak jsem řekl po schůzce v Lánech, já velký optimista opravdu nejsem,“ uzavřel lhář a zločinec Hamáček, který vyhrožuje lidem, kteří využívají svobodu slova. Islamofilní dobytek je Hamáček. Nic víc.

Dobytkové z ČT a Honza Hamáček | reprodukce z e-vysílání žumpy ČT

Reklama: