Jižní Kalifornii zasáhlo další zemětřesení

LOS ANGELES | Zemětřesení o síle 7,1 zasáhlo včera opět jižní Kalifornii. Informovala o tom tisková agentura AFP s odvoláním na Geologickou službu Spojených států (USGS). Záchvěvy byly zaznamenány v 20:19 hodin místního času, což je dnes 5:19 hodin našeho času.

Zemětřesení v Kalifornii | repro: The Mercury News

Jde již o druhé silné zemětřesení v Kalifornii za uplynulé dva dny. Otřesy povrchu s magnitudě 6,4 zasáhly ve čtvrtek ráno místního času rozsáhlou oblast na jihu státu. Otřesy nezpůsobily větší materiální škody ani zranění. Obě zemětřesení patří v dané oblasti k nejsilnějším za uplynulé dvě desetiletí.

USGS tvrdí, že čtvrteční záchvěvy byly předehrou pátečního zemětřesení. Ohnisko pátečního zemětřesení se nacházelo v hloubce 0,9 kilometru pod povrchem země v blízkosti města Ridgecrest. Čtvrteční zemětřesení zničilo několik domů.

Deník The Guardian doplňuje, že nejnovější otřesy byly cítit až v centru Los Angeles, vzdáleném 202 kilometrů severně, ale dokonce i v Mexiku. Úřady v postižené oblasti oznámily, že domy utrpěly praskliny, došlo k výpadku elektrické energie a jedna osoba se lehce zranila.