Rusko sleduje americké agresory v Černém moři

SEVASTOPOL | Američané mohou být klidní, Rusko je kontroluje v Černém moři. Takže když znovu narazí nějaká bitevní loď Severoatlantické aliance (SA) na mělčinu, tak mohou Spojené státy (SS) a SA požádat Rusko o pomoc, ironicky komentují ruská média aktivity SS a SA v Černém moři.

Portál rusvesna.su uvedl, že ruské válečné lodě kontrolují cvičení Američanů a Aliance Sea Breeze 2019 v Černém moři. Rusové z vrtulníku pozorují americké bojové lodě, činnost Američanů monitoruje deset ruských lodí. V blízkosti se nacházejí výsadkové a raketové člun.

Cvičení za účasti SS a států SA začala 1. 7. 2019, cvičení se účastní Britové, Kanaďané, Italové, Turci, Poláci, Norové, Bulhaři, Řekové, Rumuni, Dánové, Lotyši, Estonci, Švédové, Ukrajinci, Moldavané a Gruzínci.

Rusko se za spojence na rozdíl od SS neskrývá. Vystačí si samo se svou flotilou, pozemní armádou a letectvem. V souvislosti s cvičením Američanů v Černém moři se v Karibském moři nachází ruská bitevní loď admirál Gorškov s Kalibry (řízené střely s plochou dráhou letu) na palubě.

Ruský monitoring amerických vrahů v Černém moři