Viktor Mihály Orbán nepřijal delegaci Kongresu Spojených států. Amíci odešli zklamaní

BUDAPEŠŤ | Delegace členů obou komor amerického Kongresu po oficiální návštěvě Budapešti vyjádřila znepokojení tím, že se jim nepodařilo setkat s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a promluvit o politických krocích jeho vlády, které otevřely dveře ruskému malignímu vlivu. Takovou rusofobní americkou propagandu uvedli v tiskové zprávě kanceláře většinového vůdce Stenyho Hoyera.

Viktor Mihály Orbán poslal americkým okupantům Evropy jasný vzkaz | repro: twitter (@sputnik_cz)

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak maďarský deník Népszava píše, že osm zástupců Kongresu Spojených států (SS) a senátorů během svého pobytu v Budapešti přijal ministr úřadu předsedy vlády Gergely Gulyás a předseda zahraničního výboru parlamentu Zsolt Németh.

Delegace se taky setkala na americkém velvyslanectví v Budapešti se zástupci občanských organizací, poslanců maďarského parlamentu a s nezávislými novináři. Jeli sondovat, jak spáchat v Budapešti majdan?

​„Naše setkání s politickými vůdci, nezávislými novináři a vůdci náboženských a občanských organizací nám objasnilo mnoho otázek. Stále vidíme silné Demokratické Maďarsko, které by bylo nejlepším partnerem pro Spojené státy a členské státy Severoatlantické aliance. Je nám líto, že jsme s Viktorem Orbánem nemluvili o opatřeních, která vláda přijala, aby podkopala pilíře demokracie a otevřela dveře ruskému vlivu a vedla ke korupci,“ cituje deník lži, dezinforamce a nehoráznou propagandu deviantního zmrda a „demokratického“ senátora Bena Cardineho.

Viktor Mihály Orbán a Donald John Trump | repro: Hungary Today

„Spojené státy i nadále podporují snahy o posílení demokracie v Maďarsku. Během pobytu v Budapešti jsme absolvovali mnoho rozhovorů a jsme zklamaní z toho, že jsme se nemohli setkat s premiérem Viktorem Orbánem,“ je napsáno v oficiální tiskové zprávě kanceláři většinového vůdce Stenyho Hoyera.

Již dříve v květnu se premiér Viktor Mihály Orbán setkal s americkým vůdcem Donaldem Johnem Trumpem a ten označil Orbána za vůdce respektovaného po celé Evropě.

Někteří členové Kongresu však navrhují uvalení sankcí proti lidem okolo Viktora Orbána. Sankcemi by měli být postiženi nejbohatší Maďaři, z nichž někteří vlastní média podporující Orbána. Za co? Nesouhlasí s rusofobní deviací a s okupací Evropy Spojenými státy prostřednictvím nacistického projektu Evropské unie pod vedením amerického státního protektorátu Spolková republika Německo. Proto také německá média nedávno taky porovnala českého premiéra Andreje Babiše a Viktora Orbána.

Andy Babiš a Viktor Orbán | foto: http://mindenszo.hu