Nakazil se Trumpem? Johnson slíbil, že udělá z Británie „nejvelkolepější místo na zemi“

LONDÝN | Favorit britských závodů o premiérské křeslo Boris Johnson prohlásil, že chce udělat ze Spojeného království „nejvelkolepější místo na zemi“. Podle jeho slov po nástupu k moci odhalí průmyslový potenciál země a sjednotí její rozpolcenou společnost, píše The Daily Telegraph.

Boris Johnson a Donald John Trump | reprodukované foto: BBC

V interview pro The Daily Thelegraf Boris Johnson slíbil, že udělá z Británie „nejvelkolepější místo“ na planetě. Politik také prohlásil, že pokud se stane premiérem, úspěšně vyvede zemi z EU a dosáhne tak jejího sjednocení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bývalý ministr zahraničních věcí vyzval odpůrce brexitu, aby přestali vnímat tuto iniciativu jako „boží trest“. Podle jeho slov je třeba využít „fantastické“ možnosti, které Spojenému království nabízí budoucnost.

Johnson je přesvědčen, že konzervativní vláda v čele s ním dokáže převzít od Bruselu správu své země. V důsledku se mu podaří „zlepšit kvalitu života pro všechny“, odhalit průmyslový potenciál Velké Británie a „překonat rozkol“ ve společnosti.

Boris Johnson | repro: The Telegraph

„Vytyčím si úkol, aby se z Británie stalo nejvelkolepější místo na Zemi. Nejlepší místo k pobytu, životu a založení rodiny. Nejlepší místo k posílání svých dětí do školy, dýchání čerstvého vzduchu, podnikání. Místo, kde se nachází nejperspektivnější technologický průmysl, nejpůsobivější akademická kultura, nejmodernější podniky všeho druhu,“ prohlásil politik.

„Nastala doba k odhalení potenciálu celého Spojeného království. Samozřejmě máme problémy, které je nutné řešit. V naší zemi existují neshody z nejrůznějších důvodů. Já však věřím, že je dokážeme překonat a sjednotit národ,“ zdůraznil.

Johnson uvedl, že pokud se mu podaří postavit se do čela vlády, změní zemi přesně tak, jako ve své době změnil britské hlavní město, když byl jeho primátorem. „Stále jsem říkal, že Londýn je nejvelkolepější město na Zemi, a lidé se mnou nesouhlasili. Tvrdili, že říkám nějakou hloupost. Ale časem pochopili, že má slova byla pravdivá. A my dokážeme udělat totéž s Británií,“ je přesvědčen politik.

Boris Johnson | repro: news.sky.com

„Nastala doba trochu si věřit, věřit ve vlastní síly. Nastal čas přestat se negativně dívat na možnosti Spojeného království a ukázat, že můžeme získat skvělou transakci ohledně brexitu,“ dodal.

Johnson, který zůstává favoritem v závodech o premiérské křeslo, a jeho soupeř, ministr zahraničních věcí Jeremy Hunt, aktivně provádějí předvolební kampaň. Chápou, že v nejbližších dnech budou muset získat co největší podporu členů Konzervativní strany, kteří budou volit nového předsedu kabinetu ministrů, vysvětlují noviny.

Rady Konzervativní strany mají po celé zemi 7 tisíc členů. 1045 z nich už otevřeně vyjádřilo svou podporu Johnsonovi na jeho webových stránkách, upozorňuje The Daily Telegraph.

Boris Johnson a Jeremy Hunt | repro: The Telegraph