Tři mrtví. V Polsku explodoval plyn v bytě. Nepřežila matka s dětmi

KATOVICE | Tři lidé přišli o život a další čtyři utrpěli zranění při explozi plynu, ke které došlo v sobotu v obytném domě v průmyslovém městě Bytom na jihu Polska.

Z místa nehody evakuovali 17 lidí, informovala agentura PAP s odvoláním na místní hasičský sbor. K explozi došlo přibližně v 13:00 hodin. Podle polského serveru dziennikzachodni.pl jsou obětmi matka (39) a její dvě dcery (5 a 7 let).

Na místě nehody zasahovalo 17 hasičských týmů. Požár, který nastal po explozi, se jim podařilo zlikvidovat. Budovu prohledávají záchranáři.

Exploze plynu v bytě v polské Bytomi | repro: dziennikzachodni.pl

Mluvčí místních hasičů Aneta Gołębiowski potvrdila tři oběti neštěstí a čtyři zraněné, které převezli do nemocnice. Dodala, že 17 lidí z místa evakuovali. Výbuch nastal v třípatrové budově na ul. Katowicka 36, což je samotné centrum Bytomi.

Ve městě byl vyhlášen dvoudenní smutek. Všechny akce plánované na 6. a 7. července byly zrušeny. Na místo dorazil i polský premiér Mateusz Jakub Morawiecki, vojvoda Slezska Jarosław Wieczorek a Elżbieta Witek poslankyně polského Sejmu.

Reklama: