Moravskoslezský kraj nabízí dva stellplatzy

OSTRAVA | Takzvané stellplatzy nabízí servisní stání se zázemím pro karavany a přívěsy. V Evropě jsou podobných stání stovky, v Česku zatím necelá desítka. V Moravskoslezském kraji vyrostly dva, jeden funguje v Landek parku, další u Štramberku v areálu U Kateřiny. Oba vznikly za přispění Moravskoslezského kraje.

Stellplatz u Štramberku | repro: msk.cz

„Stellplatzy jsou pro výletníky ideálním výchozím bodem, ze kterého mohou vyjíždět do našeho regionu za památkami, turistikou, pobavením nebo za zážitky. Cestovní ruch je pro náš region důležitý, vloni u nás turisté utratili přes 8 a půl miliardy korun. Pokud se chceme zařadit mezi nejvyhledávanější lokality, musíme jít s dobou. A cestování v karavanech začíná být velmi trendy,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„V prostorném rekreačním areálu U Kateřiny pohodlně zaparkuje až dvacet karavanů. Stellplatz jim nabízí možnost zásobit se pitnou vodou i odčerpat odpady. Majitelé vozů mají přístup k elektřině, k dispozici je jim wi-fi i toalety, dokonce mohou využívat malou dílnu,“ vyjmenoval služby stellplatzu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška s tím, že od července si mohou návštěvníci areálu U Kateřiny vypůjčit také krajská elektrokola.

Majitel areálu přišel navíc s neotřelým nápadem. „Každý návštěvník má možnost strávit zde první den zdarma. Stačí, když s sebou přiveze sazeničku a do skalky v okolí stellplatzu zasadí keřík nebo květinu. Areál bude pěknější a naši hosté si k němu vytvoří hezký vztah. Doufám, že se k nám budou všichni rádi vracet,“ řekl majitel areálu U Kateřiny Vladimír Novobilský.

Výstavba stellplatzu a rekonstrukce tartanového hřiště rekreačního areálu stála 1,3 milionu, Moravskoslezský kraj přispěl 289 tisíci korunami.

Reklama: