Dnešní největší antikomunisté jsou prominentní děcka z tehdejší komunistických rodin

Demonstrace na Letné byla organizována lidmi, kteří patří k systému. Jsou navázáni na státní penězovody a využívají i všech dalších výhod. Svým způsobem lze říci, že protestovali proti svým méně šťastným spoluobčanům a zpochybňovali jejich právo podílet na politickém životě.

Petr Hampl | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Podstatné je, že protibabišovské síly už vyčerpaly všechny možnosti. Mohou dostat na demonstraci ještě víc lidí, ale tím se nic nezmění.

Volebně to přinese určitý nárůst preferencí ANO, ale ten nemusí dlouho vydržet. Dalším tichým vítězem je bývalý prezident Václav Klaus, který se opět projevil jako jeden z mála státníků s jasným a principiálním postojem.

Co se týče Andreje Babiše, můžeme doufat, že teď nabere více odvahy postavit se těm silám, které Letnou připravily. Poprvé za svou politickou kariéru mluvil Andrej Babiš úplně jasně o imigraci, islámu a Georgu Sorosovi. Může to být klíčový zlom.

Dnešní nejhlasitější kritici komunismu sami pocházejí z komunistických prominentních rodin

Teď má příležitost ukázat, že je státníkem, který dokáže vybojovat konflikt a orbánovsky ubránit vlastní národ proti zahraničním neziskovkám. Jestli tím směrem půjde, to ukážou už nejbližší dny, kdy se bude rozhodovat o obsazení rady ČTK. Ta rada není příliš důležitá, ale dá se otestovat, jestli Babiš bude mít odvahu podpořit Michala Semína, bezúhonného a kompetentního kandidáta, proti kterému chvilkaři útočí. Prosadí svou, nebo vyděračům ustoupí?

Nejsem voličem ani sympatizantem ANO, ale respektuji rozhodnutí většiny mých spoluobčanů. Kromě toho pokládám za zbytečné a hloupé řešit 30 let staré záležitosti. Důležitější je, kdo dnes napomáhá islamizaci země, kdo ji otevírá imigraci a kdo spolupracuje s nejrůznějšími zahraničními vlivovými agenturami.

Ostatně, ono není těžké si všimnout, že dnešní nejhlasitější kritici komunismu sami pocházejí z komunistických prominentních rodin a že plně využívají lepší výchozí pozice, jaké se jim dostalo. Lidé, co byli terčem represí, ti jsou dnes uráženi a označováni za agenty Kremlu. Právě těmi synáčky komunistických prominentů.

Petr Hampl – Magazín prolomení hradeb