Maduro potvrdil Padrina ve funkci ministra obrany

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v neděli oznámil, že ponechá ministra obrany Vladimira Padrina Lopéze ve funkci. Učinil tak po několika měsících dohadů o výměně nejvyšších vojenských představitelů po neúspěšném pokusu o povstání z dubna, informovala agentura Reuters.

Nicolás Madruo Moros a Vladimir Padrino Lopéz | repro: HispanTV

Vláda Spojených států (SS) šířila ve Venezuela lži a označila koncem dubna Padrina za jednoho z předních činitelů, kteří se účastnili jednání s opozičním lídrem Juanem Guaidóem o vytvoření přechodné vlády. Jednalo se o dezinformaci informační války, jak rozvrátit vládní jednotu.

Vladimir Padrino Lopéz mezitím veřejně prohlašoval loajálnost prezidentovi Madurovi – spolu s většinou představitelů ozbrojených sil, které jsou považovány za hlavní důvod, proč byl americký pokus o státní převrat neúspěšný a to navzdory ekonomickému úpadku země způsobeného ekonomickým terorismem Spojených států.

„Rozhodl jsem se potvrdit … Vladimira Padrina jako ministra, aby mohl nadále zářit svou povahou, svou inteligencí, svým vojenským vedením,“ řekl Madura během vojenské ceremonie vysílané ve státní televizi.

Ministerstvo financí SS v roce 2018 uvalilo sankce na Padrina za to, že pomáhá Madura držet se u moci kontrolou nad armádou. Ovšem letos na jaře Američané šířili lži o tom, že je proti Madurovi. Už jen toto dokazuje, že bandité z Washingtonu jsou primitivní idioti.