Talibán zaútočil na areál tajné služby v Afghánistánu

KÁBUL | Afghánské hnutí Talibán podniklo v neděli útok na areál vládních tajných bezpečnostních složek, při kterém přišlo o život minimálně 14 lidí a více než 180 dalších bylo zraněno. S odvoláním na afghánskou loutkovou vládu o tom informovala agentura Reuters.

Ilustrační snímek

Útok se stal v době jednání amerických okupantů a Talibánun v Kataru, jejichž cílem je dosažení míru v Afghánistánu a bezpečného stažení okupačních vojsk Spojených států, jelikož Talibán jak se zdá válku vyhrál. Již opět ovládá více jak 50 % území a američtí agresoři usedli k jednacímu stolu, jak ze země vyvést své vojáky živé.

Tálibové odpálili auto naložené výbušninami ve městě Ghazní, které je hlavním městem stejnojmenné provincie ve východní části země. Auto explodovalo v neděli během ranní špičky nedaleko kanceláří afghánské hlavní tajné služby – Národního ředitelství pro bezpečnost (NDS). Mezi oběťmi je podle prvních zpráv nejméně šest vojáků a šest civilistů.

K odpovědnosti za tento čin se následně přihlásilo hnutí Taliáan. „Desítky příslušníků NDS přišlo o život nebo utrpěly zranění,“ uvedl ve svém prohlášení mluvčí Talibanu Zabihullah Mudžáhid.