Ománský ministr zahraničí podnikl státní návštěvu Sýrie

DAMAŠEK | Ománský ministr zahraničí Júsuf bin Alawi bin Abdullah navštívil v neděli Sýrii, kde se v Damašku setkal se syrským prezidentem Bašárem al-Asadem. Jedná se o první návštěvu vysoce postaveného činitele ze zemí Perského zálivu v Sýrii za téměř šest let, informovala tisková agentura DPA.

Júsuf bin Alawi bin Abdullah s Bašárem al-Asadem

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak syrský prezident diskutoval s ománským ministrem zahraničí o výzvách, kterým čelí region, jakož i o způsobech jejich řešení. Podle diplomatických zdrojů oba představitelé hovořili o posílení vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi.

Spojené arabské emiráty (SAE), další země Perského zálivu, v prosinci po více než šesti letech znovu otevřely své velvyslanectví v Sýrii. Ambasády uzavřeli po vyprovokování občanské války Spojenými státy a infiltraci území bojovníky IS v žoldu CIA.


Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu. (aut: -rav-)