Íránský prezident blahopřál venezuelskému lidu a prezidentovi ke Dni nezávislosti

TEHERÁN | Zákonitost, stará jako svět: Existence společných nepřátel často spojuje jak lidi, tak i vlády a celé národy. Před lety neexistovaly nějaké těsněji nebo přátelštější vztahy mezi Íránem a Venezuelou. Kromě ropy, neměli nic společného. Dnes díky agresi Spojených států je tomu jinak.

Hasan Rúhání | foto: ytb

Jak dále píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak dnes mají společného nepřítele – Spojené státy (SS) a oba státy se začínají zajímat o „kolegu“. Íránský prezident Hassan Rouhání blahopřál svému venezuelské kolegovi Nicolase Madura a celému lidu Venezuely ke Dni nezávislosti.

Rouhání poslal blahopřejný dopis Nikolasi Maduro Morosovi, ve kterém blahopřál vládě a celému venezuelské lidu ke Dni nezávislosti, zdůraznil hlubokou a bratrskou solidaritu mezi Teheránem a Caracasem.

„Z celé duše blahopřeji Vám a Vašemu lidu ke Dni nezávislosti. Islámská republika Írán si vysoce váží oddanosti venezuelského lidu a vlády ideálům svých svobodymilovných lídrů Simóna Bolívara a Huga Cháveze, znovu vyjadřuje hlubokou solidaritu s bratrskou Bolívarovskou republikou Venezuela a úplnou připravenost upevňovat dvoustranné vztahy, „cituje íránského prezidenta domácí informační agentura Pars Today.