Teroristé podporovaní Brity a Američany páchají v Sýrii genocidu na křesťanech

DAMAŠEK | Portál rusvesna.su přináší informace o genocidě syrských křesťanů v provincii Hama. Bandy Hayiat Tahrir as Sham, podporované Spojenými státy a Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska systematicky útočí na syrských křesťanů, západní mainstream pokrytecky mlčí, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Nejčastější obětí vrahů v Sýrii jsou děti

Teroristická banda Hayiat Tahrir as Sham ostřelovala křesťanské syrské město Skalbiya na severu provincie Hama. Podle informací syrské tiskové agentury SANA teroristé při posledním ostřelování zničili několik obytných domů, při ostřelování zahynuli ženy a děti. Počet obětí stále není znám, těla stále vytahují zpod trosek.

Skalbyiu ostřelují proamerické teroristické bandy systematicky již delší dobu. Za poslední dva měsíce ostřelovaly město minimálně pětkrát, v květnu zahynulo 7 civilistů, 5 obětí byly malé děti.

Teroristická banda Hayat Tahrir as Sham se v Idlibu s americkou a britskou pomocí vzpamatovala z porážky, kterou jí v letech 2015 – 2018 uštědřili Rusové, Íránci, Hizballáh a syrské vládní jednotky. Teroristé doplnili stavy, zbraně a získali nové finanční prostředky. Dnes si opět věří a začínají se chovat agresivně. Největší aktivity vyvíjejí bandy Hayiat Tahrir as Sham v oblasti El Latamna na severu provincie Hama.