Sputnik: Letoun společnosti Utair provedl úspěšné nouzové přistání na letišti Vnukovo

MOSKVA | Letoun společnosti Utair směřující z Moskvy do Berlína signalizoval mimořádnou situaci na palubě, otočil se včera, aby se vrátil do Ruské federace, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Letoun UTair | repro: © Sputnik / Vitalij Ankov

Podle informací se jedná o letoun Boeing 737 letecké společnosti Utair. Let odstartoval z moskevského letiště Vnukovo. K návratu se posádka rozhodla přibližně po hodině letu. V oblasti litevského města Kaunas se letoun otočil a začal klesat.

​Letoun, který signalizoval mimořádnou situaci na palubě, se připravoval na nouzové přistání na letišti Vnukovo kvůli problémům s klimatizací. Ruská média o tom informovaly letecké služby.

„Letoun směřoval z Moskvy do Berlína. Během letu vznikly problémy s klimatizačním systémem. Posádka se rozhodla vrátit se do Moskvy, otočili se nad Kaunasem,“ prohlásil zdroj.

Letoun úspěšně přistál na letišti Vnukovo. Stojí to na stránce letiště. „Letoun Boeing 737 (UT705), který se otočil na nebi nad Litvou kvůli problémům se klimatizačním systémem, úspěšně přistál,“ informovali na letišti Vnukovo.