Milovníci koupání v přírodě mají na Kopřivnicku lepší podmínky

KOPŘIVNICE | Přehradu ve Větřkovicích lidé využívají k letnímu osvěžení i vodním sportům několik let. Nyní budou mít návštěvníci k dispozici nové zázemí. Informuje Moravskoslezský kraj.

Větřkovická přehrada | repro: koprivnice.cz (Město Kopřivnice)

Moravskoslezský kraj podpořil dvěma miliony korun výstavbu nové letní restaurace a hygienického zázemí. S projektem přišla společnost TATRA TRUCKS, která přehradu vlastní a dlouhodobě využívá jako zdroj vody.

„Každý projekt, který v regionu nabídne další a kvalitnější volnočasové vyžití, rozhodně vítáme. Větřkovická přehrada je mezi lidmi v okolí Kopřivnice oblíbená, jen jí chybělo sociální zařízení a místo, kde by se mohli lidé občerstvit. Původní bufet už byl spíše pro ostudu, takže šel k zemi. Místo něj vyrostla nová budova, která vyhovuje moderním standardům. Doufám, že tento projekt zatraktivní tuto lokalitu i celý mikroregion,“ uvedl náměstek pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška a dodal, že celý projekt vyšel na 3,1 milionu korun, Moravskoslezský kraj přispěl 2,2 milionu.

Vlastníkem přehrady a přilehlých pozemků je TATRA TRUCKS. „Je skvělé, že se společnost o přehradu stará, a nevnímá ji jen jako zásobárnu vody. Tatra Trucks zde má sympatické plány, chystá další revitalizaci přehrady, aby posílila rozvoj cestovního ruchu. Vnímám to jako výraz společenské odpovědnosti nejen vůči lidem, ale i vůči životnímu prostředí. Tato lokalita má velký potenciál, do budoucna by tu mohly vznikat cyklostezky nebo další rekreační zóny. Věřím, že se to podaří,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška.