Britský velvyslanec v SS prozradil jak jednat s DJ Trumpem: Jednoduše a hrubě!

WASHINGTON – LONDÝN | Vztahy mezi Spojenými státy (SS) a Spojeným královstvím (SK) po nástupu Donalda Johna Trumpa do Bílého domu nejsou žádný med. DJ Trum je ostrý vůči mu-slimákům, které radil střílet kulkou smočenou v krvi vepřů. Velká Británie však je dnes jen mu-slimáckých chálífátem, proto tolik útoků. Ač je pravda, že DJ Trump je jednodušší buran z Balíkova.

Sir Kim Darroch vidí v DJ Trumpovi jen jednoduchého burana z Balíkova?

Vláda britské premiérky odcházející islamofilky Theresy Mary May zopakovala v pondělí svou plnou podporu britskému velvyslanci ve Washingtonu Kimovi Darrochovi po tom, jak vůdce SS Donald John Trump uvedl, že s ním nebude spolupracovat.

DJ Trump na Twitteru napsal, že více nebude spolupracovat s britským velvyslancem ve Spojených státech Kimem Darrochem, který ho v uniklých diplomatických depeších označil za nekompetentního, neschopného a nestabilního a jeho administrativu nazval nepoužitelnou. „Velvyslance neznám, ale ve Spojených státech se oblibě ani dobré mínění lidí netěší,“ napsal Trump. „Nebudeme s ním více spolupracovat,“ prohlásil.

Prašivá islámská fena Theresa Mary May | foto: HS

„Sir Kim Darroch má nadále premiérčinu plnou podporu,“ kontrovala už vlastně z politického hrobu přes svou mluvčí Therasa Mary May, která bude pravděpodobně v čele strany i na postu první ministryně nahrazena Borisem Johnsonem, který naopak je přítelem DJ Trumpa. A taky mají společného nepřítele – přivandrovalého Pákistánce v čele Londýna Sadiqa Khnana, kterého by Trump prý ušetřil a možná i do Spojených států pustil, ale označuje jej za totálně neschopného bojovat v Londýně s kriminalitou. Tady vítr vane od prašivých psů a nečistých prasata.

„Pan velvyslanec Spojenému království neučinil dobrou službu, to vám můžu říct. Nejsme velkými fanoušky toho člověka. Takže ho chápu. I já bych věděl leccos říct o něm, ale nestojí mi to za to, „řekl v neděli během návštěvy New Jersey americký prezident.

Darroch se ve své kritice neomezil jen na Trumpa osobně, ale ostrými vyjádřeními nešetřil ani na účet jeho administrativy, kterou označil za jedinečně nefunkční v důsledku zuřivých vnitřních bojů.

Nigel Farage a Donald Trump

Darrocha za jeho výroky kritizoval i europoslanec Nigel Farage, o kterém Trump řekl, že by byl dokonalým velvyslancem Británie ve Spojených státech. „Kim Darroch se na ten post absolutně nehodí a čím dříve odejde, tím lépe,“ řekl Farage, jehož však podle zdroje Sky News favorit na post lídra konzervativců a budoucího premiéra Boris Johnson za velvyslance v SS nikdy nejmenuje.

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, nástupce ve funkci Johnsona, který ji po neshodách s premiérkou opustil a který se také jako Johnson uchází o post lídra Konzervativní strany a britského premiéra, Darrochova slova označil za jeho osobní názor. „Není to názor britské vlády. Není to můj názor. I nadále pokládáme administrativu prezidenta Trumpa nejen za mimořádně efektivní, ale i za našeho nejlepšího přítele na mezinárodní scéně,“ řekl Hunt. Takže jen útok odcházející politické mrtvoly Theresy Mary May z politického záhrobí?

Boris Johnson a Jeremy Hunt | repro: The Telegraph