Jsou tady! Další migrující vetřelce z Afganistanu odchytili na Frýdecko-Místecku

FRÝDEK-MÍSTEK | V neděli ráno na Frýdecko-Místecku došlo k dalšímu odchytů nevítané návštěvy migrujících vetřelců. Informaci o odchytu nebezpečných vandráků přináší světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Tentokrát čeští policisté zadrželi pět nelegálních migrantů. O podezřelé cizince strážce zákona informovali pracovníci čerpací stanice, které předtím varoval řidič nákladního vozidla. Ten zaslechl z návěsu podezřelé zvuky,“ píše server.

Jak uvedla policejní huhlalka Dagmar Pokorná, řidič si podle svých slov cestou nevšiml žádných okolností hodných zřetele a až nad ránem slyšel zvláštní zvuky a vyhledal pomoc. „Když policisté přijeli, po prohlídce vozu v nákladovém prostoru našli pět lidí, jimž je kolem dvaceti let,“ uvedla na adresu zadržených kriminálníků, kteří spáchali kriminální čin nelegálního překročení hranice.

Později se Cizinecká policie zjistila, že pocházejí z Afghánistánu: „Policisté zjišťovali jejich totožnost s pomocí tlumočníka a případ dokumentovali. Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, dále prověřují,“ dodala k věci huhlalka Pokorná.

Zatím je známo pouze to, že provedli neoprávněný vstup na území České republiky, protože u sebe neměli cestovní doklady, platné vízum nebo jiné povolení k pobytu, tím se s nich stali kriminálníci a zločinci, když před tím by se jako vetřelci dali kvalifikovat na ekonomické připrchlíky.

„Běžence s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud k nám přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka, na Slovensko,“ podotkla Pokorná, když je lživě označila za běžence, jelikož překročením hranice se stali kriminálníky, tedy je měla označit jako pachatele.

Vetřelci opět v Česku (Ilustrační snímek)