Němci odmítají provést invazi do Sýrie na příkaz Spojených států

BERLÍN | Německá vláda odmítla výzvu Spojených států (SS) vyslat pozemní jednotky do Sýrie a uvedla, že takový krok neodpovídá přijaté strategii, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Když říkám, že vláda předpokládá, že se bude držet současných opatření v koalici proti Islámskému státu (Daeš), nezahrnuje to žádné pozemní jednotky, jak je dobře známo,“ řekl mluvčí vlády Steffen Seibert.

Mluvčí dále připomněl, že Německo už dávno učinilo „ýznamně a mezinárodně uznávaný přínos k boji proti Islámskému státu v Sýrii a dodal, že vláda projednává budoucnost zapojení země do koalice proti Daeši s SS.

Prohlášení mluvčího přichází jako reakce na oficiální „žádost“ zvláštního velvyslance pro Sýrii Jamese Jeffreyho, ve kterém Washington vyzval Berlín, aby vyslal pozemní jednotky do státu Blízkého východu, aby částečně nahradil americké síly.

Mandát německých sil na operaci v Sýrii vyprší 31. října, ale může být prodloužen parlamentním rozhodnutím. Během nedávné cesty německého ministra zahraničí Heiko Maas v Iráku řekl, že vláda je ochotna tento mandát prodloužit, ale zákonodárný orgán země bude mít v této věci konečné slovo.

Heiko Maas si vytřel…