Lidojedi? Při etnickém násilí bylo na Papui Nové-Guineji povražděno více jak 20 lidí

PORT MORESBY | Více než 20 lidí, mezi nimi těhotné ženy a děti, přišlo o život během etnických násilností, které vypukly na Papui Nové-Guineji. Informovaly o tom ve středu média. Data i počet obětí se však v závislosti na zdroji liší, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

kanibal

Guvernér odlehlé provincie Hela Philip Undialu pro stanici ABC řekl, že poslední nepokoje se odehrály v pondělí v obci Karidi, kde zemřelo 16 osob, včetně žen a dětí. Zabíjení bylo pravděpodobně odvetou za dřívější útok, který si vyžádal asi sedm mrtvých, řekl Undialu. Byli to kanibalové?

Noviny Post-Courier se sídlem v hlavním městě Port Moresby informovali, že v obcích Karidi a Peta od soboty zemřelo 24 osob. V blízkosti Pety zahynulo v sobotu šest osob, řekl novinám policejní inspektor Teddy Augwi.

„Příbuzní těchto obětí odpověděli na útok následující den, v čehož důsledku zemřelo dalších 16 až 18 lidí, mezi nimi těhotné ženy,“ přiblížil inspektor. Mnoho vesničanů před násilnostmi uprchlo ze svých domovů.

Premiér země James Marape uvedl, že osobám odpovědným za krvavé útoky hrozí trest smrti, informovala ABC. Zda-li útočníci pojídali své oběti, se neinformovalo.