Nicolás Maduro Moros oznámil zahájení jednání s venezuelskou opozicí

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros oznámil zahájení jednacího procesu s opozicí. Schůzka se koná na Barbadosu za účasti norské vlády, upřesnil prezident, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nicolás Maduro Moros | repro: twitter NMM

„Velmi nadějný začátek, mám patřičné zprávy od vedoucího naší delegace o dnešním dni jednání,“ řekl o pondělním jednání Nicolás Maduro Moros ve vysílání státní televize. Podle jeho slov se jedná o šesti bodech, které se týkají všech sfér života země – ekonomiky, politiky, kultury aj.

„Mám velmi optimistickou náladu. Dnešní jednání trvalo pět hodin, krok za krokem můžeme otevírat cestu míru, nenásilí a konstruktivního dialogu pro Venezuelu,“ prohlásil prezident na adresu pondělního jednání-

Maduro zkritizoval rovněž nedávnou zprávu, kterou předložila vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bachelet podle výsledků své cesty do Venezuely: „Zpráva paní Bachelet, to je zpráva napsaná spíše lidmi z její kanceláře, kteří jsou naladěni nepřátelsky vůči bolívarovské revoluci. Je plná lží, manipulací, falešných údajů, je to zopakování zprávy předchozího vysokého komisaře, kterou jí nadiktovali z Ministerstva zahraničí Spojených států. Ustoupila jejich tlaku,“ soudí venezuelský lídr.

Řekl, že hodlá zaslat osobní dopis Bachelet do Ženevy. „Dej Bůh, aby to napravila a aby byl tento mylný krok pro paní Bacheletovou ponaučením,“ podotkl lídr státu. Oznámil kromě toho, že v průběhu jednání vyhlásili zástupci venezuelské vlády protest proti údajům, které předložila opozice pro tuto zprávu. „Doufáme, že chyby budou napraveny co nejrychleji,“ řekl v závěru Maduro.

Reklama: