Agrese: Britské letadlo vykonalo špionážní let u černomořského pobřeží Ruska

SEVASTOPOL | Letadlo Letectva Velké Británie vykonalo průzkumný let u černomořského pobřeží Ruska, informuje o tom monitorovací portál Plane Radar, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sentinel R.1 ZJ692 5 Sqdn. RAF | reprodukovaný ořez fotografie
zdroj: wikipedia.org | autor: Jerry Gunner | licence: CC BY 2.0

Podle informací portálu letadlo radioelektronické rozvědky Bombardier Global Express Sentinel R.1 s palubním číslem ZJ694 a volací značkou RRR7308 v 06:25 hodin moskevského času (05:25 SELČ) obletělo kruh v oblasti Novorossijsku ve vzdálenosti 61,3 kilometrů od pobřežní linie. V 07:50 hodin obletělo letadlo černomořské pobřeží, přiblížilo se k břehu v okolí Sevastopolu na vzdálenost asi 100 kilometrů a vrátilo se na svou základnu.

​V poslední době se objevují zahraniční bezpilotní letouny a výzvědná letadla, mj. americká, stále častěji u hranic Ruska. Byly pozorovány nad Černým mořem, u Kaliningradské oblasti a také nedaleko ruských základen v Sýrii.

Pentagon odmítá zastavit výzvědné operace u ruských hranic nehledě na výzvy Ministerstva obrany Ruské federace. V případě narušení hranic, bude vše sestřeleno.