Izraelský ministr: Smíšené manželství jsou jako holocaust

JERUZALÉM | Nový izraelský ministr školství Rafi Perec přirovnal během nedávného zasedání vlády smíšená manželství v komunitě amerických židů k ​​holocaustu. V úterý o tom psala tisková agentura AP. „Asimilace je jako holocaust,“ uvedl politik.

Rafi Perec | reprodukovaný ořez fotografie
zdroj: wikipedia.org | autor: Alonnardi | licence: CC0 Volné dílo

Mluvčí ministra potvrdil, že ministr během zasedání vlády, které se konalo 1. července, řekl, že asimilace je jako holokaust, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Perec, který v minulosti zastával post hlavního rabína izraelské armády, je dnes předsedou národně náboženské sionistické strany Židovský domov.

Jak připomíná AP, židovské komunity ve Spojených státech (SS) vyznávají liberálnější formy judaismu, zatímco židé v Izraeli obecně přidržují ortodoxního výkladu tohoto náboženství.

Vztahy severoamerických Židů s izraelskou vládou se v posledních letech zhoršily zejména poté, co byl v roce 2017 zamítnut plán na vytvoření zóny u Zdi nářků, v níž by se mohly muži a ženy modlit společně. Komunity však rozděluje i jejich rozdílný postoj vůči současnému americkému vůdci DJ Trumpovi.

Donald John Trump a Benjamin „Bibi“ Netanjahu

Reklama: