Zákaz účasti stanic RT a Sputnik na konferenci o svobodě médií v Londýně je absurdní

MOSKVA | Za absurdní označil v úterý mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov britské rozhodnutí zakázat zpravodajským stanicím RT a Sputnik účast na globální konferenci o svobodě médií v Londýně. Informovala o tom agentura AFP. Svoboda médií je asi podle Britů cenzura, když si nejsou média rovna?

Dmitrj Sergejevič Peskov se vysmívá americkým fakenewserům | repro: e-news.su

„Nemůže se přece konat konference o svobodě médií, pokud mají někteří novináři zakázáno účastnit se na ní,“ prohlásil v této souvislosti Dmitrij Sergejevič Peskov, zatímco se vysmíval absurditě toho, co se právě děje. Dnes už je možné se jen smát. Cenzura již nezná obdoby.

Zpravodajská stanice RT ve svém stanovisku na margo vzniklé situace uvedla, že je nezbytný to ojedinělý druh pokrytectví, aby někdo obhajoval svobodu tisku, zatímco potlačuje nevyhovující názory a očerňuje alternativní média.

Británie zakázala v pondělí ruským zpravodajským stanicím RT a Sputnik zúčastnit se globální konferenci o svobodě médií. Důvodem rozhodnutí je jejich aktivní role při šíření dezinformací, což samotné je dezinformace, jelikož v rámci svobody slova neexistuje dezinformace, kdo rozhoduje o označení informace za dezinformaci? Britský pohled na svobodu médií je cenzura! Pravda je lež a lež je pravda. Britové jsou v prdeli!

Akce se koná dnes a zítra a setká se tam přibližně 60 ministrů a zástupců občanské společnosti. Pořadatelem konference je Kanada. Takže se sejdou jen Sorosovy poslušné děvky. Ono zbloudilá střela s plochou dráhou letu, by …(CENZURA).

George Soros na odstřel?

Reklama: