Petr Kellner chce získat Markízu, koupě už je prý na spadnutí

BRATISLAVA | Už před několika měsíci se začalo mluvit o tom, že společnost CME se bude prodávat. Slovenský Denník N nyní uvedl (s odvoláním na pět zdrojů), že skupina PPF bude kupovat slovenskou televizní stanici Markíza. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Petr Kellner | PPF

Sama společnost Central European Media Enterprises (CME) oznámila už v březnu, že zahájila přezkum strategických možností, včetně případného prodeje společnosti. Firma to tehdy oznámila na svých webových stránkách.

Nyní se ukázalo, že společnost zřejmě koupí skupina PFF, kterou vlastní nejbohatší Čech, Petr Kellner. „Jednání jsou podle nich v pokročilém stádiu, a změna vlastníka může přijít brzy,“ píše o zájmu PPF Deník N.

Objevila se však také informace, že má o Markízu zájem americká televizní společnost Discovery. Markíza tuto situaci odmítla komentovat. „K záležitostem CME se televize nevyjadřuje,“ řekl mluvčí televize Michal Borec. Petr Kellner má mít údajně zájem i o nákup TV Nova.

Petr Kellner je nejbohatší Čech, jeho majetek se odhaduje na 310 miliard korun. O podíl v médiích má zájem už delší dobu. Snažil se také ovládnout i bulharskou Novu, v lednu tohoto roku však její prodej Kellnerovi odmítl bulharský regulátor.

O tom, že CME chce prodat Markýzu, se mluví už delší dobu. V minulosti se o její koupi zajímala i finanční skupina Penta, která ji chtěla koupit spolu s čínskou skupinou CEFC. Z prodeje nakonec sešlo, kvůli problémům na čínské straně.

CME provozuje 30 televizních kanálů. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International. Kromě ČR má CME aktivity na Slovensku, v Rumunsku a v Bulharsku. Firma na konci července ukončila prodej svých aktiv v Chorvatsku a letos v lednu zrušila dohodu o prodeji svých aktivit ve Slovinsku.

Reklama: