To je gól. ODS přímou volbu prezidente spoluzavedla, nyní ji chce rušit

Vždy jsem byl proti přímé volbě prezidenta, protože to byl hloupý a populistický krok, se kterým naše Ústava nepočítala a nebyla pro něj postavená. Vláda Petra Nečase už neměla lidem co nabídnout a tak přišla s tím, že přímou volbou prezidenta „lepší dny nastanou, nad naší savanou“.

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Desítky právníků vrtělo hlavou a vysvětlovalo, že to faaakt není dobrý nápad. Marně… V roce 2011 ze 192 přítomných poslanců byli jen tři proti – Rádl, Bauer, Plachý, všichni tři z ODS, dalších 45 poslanců z ODS bylo pro, nějaké jednotky se zdržely nebo nebyly přihlášeny – ano, bývaly doby, kdy ODS měla přes 50 mandátů, dnes jich má 25). No a tato nová, reformovaná ODS, s 25 mandáty, nyní přišla na to, že starý Krokodýl jim nevyhovuje a je potřeba přímou volbu zrušit.

Tak pacholíci, tohle znám od Andreja „Něvyhral som v Senátu, je zbytečný, zrušme ho“. Takže asi takhle – zrovna teď mám pocit, že přímá volba je nutnost. Je to totiž ten pocit, když při opravě pračky tam dáte úplně jiný motor, který blbě sedí, celé se to klepe, ale velkou špínu to vypere líp, než s tím, co doporučil výrobce. Jsme v období velké špíny a potřebujeme motor, který se možná klepe, ale pere nad očekávání. A ten Vy nedokážete ani navrhnout, natož vyrobit.

Reklama: