Ve Francii zavedli zákonem cenzuru internetu; Kdy zavedou tábory smrti?

PAŘÍŽ | Poslanci dolní komory francouzského parlamentu schválili v úterý návrh zákona, na jehož základě budou muset sociální sítě odstraňovat politicky nekorektní obsah do 24 hodin, který zákon označuje jako tzv. „nenávistný.“ Tedy vše co bude na indexu, to je cenzura!

Vrah Macron je odpovědný za jedenáct životů

Návrh zároveň vyžaduje, aby bylo na jejich platformy přidáno tlačítko pro označení takového příspěvku, píše agentura AFP o způsobu udávání a nacistických metodách cenzury.

Za návrh zákona hlasovalo 434 poslanců, 33 bylo proti a 69 se hlasování zdrželo. Sociálním sítím, které stanovenou lhůtu nedodrží a neodstraní ze své platformy „zjevně nenávistný“ obsah, budou hrozit pokuty až do výše 1,25 milionu eur. Co je nenávist bude určovat kdo a co? Bude to např. neochota nechat se zabít přivandrovalým mu-slimáckou sviní? Výzva k nakopání vraha Macrona do varlat?

Legislativní návrh nyní poputuje do Senátu, horní komory francouzského parlamentu, který ho přezkoumá a případně navrhne další dodatky. Následně o něm bude hlasovat. Cenzura jako za Hitlera jede Evropou. Dnes odstraní příspěvek a kdy odstraní jeho nositele v koncentračním táboře smrti?

Reklama: