Matteo Salvini uzavřel centrum pro přivandrovalou migrační svoloč na Sicílii

ŘÍM | Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini oficiálně uzavřel v úterý migrační středisko ve městě Mineo na Sicílii, které označil za největší zařízení svého druhu v Evropě. Salvini zároveň zdůraznil pokles počtu vetřelců přicházejících do Itálie poté, kdy se před rokem ujala moci jeho vláda, informuje tisková agentura AP.

Opice?

Podle jeho slov se počet přivandrovalců v italských centrech snížil z loňských 182 tisíc kusů na 107 tisíc kusů vetřelců, přičemž počet žádostí o azyl klesl na polovinu – na zhruba 30 tisíc žádostí od přivandrovalé svoloče.

Se zavřením střediska ve městě Mineo se počítalo už několik let, protože prokuratura odhalila ilegální činnost mezi jeho obyvateli včetně pašování drog migranty z Nigérie. Časem se tam nacházelo až na 4 tisíce přivandrovalých zločinců.

Matteo Salvini tvrdí, že zavření střediska uvolní sta tisíce eur denně pro veřejné a bezpečnostní zdroje. Rozhodnutí o zavření centra ve městě Mina padlo v červnu poté, co se počet parazitů snížil z loňských 2526 kusů na 152.