Zemanovi důvěřuje každý druhý

PRAHA | Centrum pro výzkum veřejného mínění publikovalo výsledky průzkumu veřejného mínění o míře důvěry v klíčové státní instituce. Výsledky některé překvapí, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Miloš Zeman | repro: © Sputnik (Alexej Vitvitskij)

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se v průběhu června ptalo občanů, do jaké míry důvěřují základním ústavním institucím. Největší nespokojenost lidé vyjádřili s celkovou politickou situací.

Prezidentovi důvěřuje 49 % občanů, vládě 39 %, poslanecká sněmovna má důvěru 29 % veřejnosti, Senát 33 %.

Nejvyšší důvěře se těšili starostové – 64 % a obecní zastupitelstva – 63 %. S celkovou politickou situací bylo v červnu spokojeno 20 % občanů. Nespokojenost vyjadřovaly více než dvě pětiny veřejnosti – 46 %.

Prezident Miloš Zeman se v minulých dnech a týdnech stal terčem kritiky kvůli jeho vystupování v kauze okolo ministerstva kultury. Zeman odmítá odvolat stávajícího ministra kultury Antonína Staňka nehledě na to, že mu to premiér Andrej Babiš navrhl již před několika týdny. Prezident argumentuje tím, že Staněk odhalil na ministerstvu korupci a neměl by za to být odvoláván, uzavírá server.

Reklama: