Zločinecká cenzura: V Litvě zablokovali web Sputniku

VILNIUS | Litevská komise televizního a rozhlasového vysílání poskytovatelům internetového připojení nařídila, aby na území země zablokovali webové stránky zpravodajské agentury Sputnika Litva.

Ilustrační snímek

Tiskové oddělení regulačního úřadu uvedlo, že 3. července televizní stanice LRT Televizija informovalo, že agentura bez povolení na svém webu zveřejňovala materiál LRT.

„LRT se obracelo na administrátora webových stránek a poskytovatele hostingových služeb se žádostí, aby nezákonně zveřejněný obsah chráněný autorskými právy byl smazán, ale agentura nadále nezákonně materiály publikoval. Administrátor tohoto webu nadále nepřímo povzbuzoval uživatele k používání nezákonně publikovaných materiálů,“ uvádí agentura zprávu tiskového oddělení regulátora, což je lež a propaganda, protože podle mezinárodních norem se na zpravodajská autorská práva nevážou, ak je to i v legislativě EU.

Uvádí se, že v době žádosti bylo na webu agentury publikováno 1 464 článků. Rozhodnutí nabude platnosti po schválení Okresním správním soudem ve Vilniusu. Jedná se o nacistickou rusofobní cenzuru za použití falešného obvinění – informační válka za pomocí cenzury.

Reklama: