Sorosova agentka a rozkuřovačka Čaputová se pustila do kritiky Číny

BRATISLAVA | Čínský ministr zahraničí Wang I přijel na Slovensko jednat o zapojení zemí Visegradské čtyřky do Nové hedvábné cesty. Vysoce postavený politik v prezidentském paláci v Bratislavě narazil na kritiku za nedodržování lidských práv Čínou ze strany agentky George Sorose a jeho rozkuřovačky tupé Zuzky Čaputové.

Wang I a Zuzka Кискa Čaputová | repro: Sputnik (© Foto: Alexandra Иunderlнkovб)

Zuzka Кискa Čaputová začíná v zahraniční politice ostrým postojem vůči Číně. Ministrovi zahraničních věcí asijské země vytkla údajné porušování lidských práv. O svém kroku a stanovisku slovenská prezidentka informovala na Facebooku.

„Vyjádřila jsem, v souladu se společným postojem Evropské unie, znepokojení a obavy ze zhoršující se situace v oblasti ochrany lidských práv v Číně a ze zadržování právníků a lidskoprávních aktivistů, jakož i z postavení etnických a náboženských menšin,“ uvedla agentka Sorose Čaputová na sociální síti.

Bude tato Zuzka jako Sorosova děvka v čele Slovenska?

Кискa Čaputová se rovněž vyjádřila k tématu 30. výročí Sametové revoluce a pádu berlínské zdi. „Informovala jsem ministra zahraničí, že ochranu lidských práv vnímám jako nezbytný základ naší svobody,“ poznamenaly první rodidla slovenského státu.

Podle médií jde o poměrně ostrou kritiku, protože v poslední době země Evropské unie ukazují opatrnější přístup při komentování čínských vnitřních poměrů. Například prezident Miloš Zeman, který letos již popáté navštívil asijskou zemi, zdůrazňoval v této souvislosti přínos investicí a vystupoval jako příznivec Číny.