Při turbulencích během letu do Austrálie se zranilo nejméně 35 lidí

HONOLULU | Nejméně 35 lidí utrpělo zranění, když se letadlo společnosti Air Canada ve čtvrtek během letu z Vancouveru do Sydney v Austrálii dostalo do oblasti silných turbulencí, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Na snímku cestující v letadle společnosti Air Canada na letišti 11. července 2019 v Honolulu | repro: hlavnespravy.sk (AP-Tim Tricky )

Informaci přinesla agentura AP s tím, že posádka letadla následně požádala o možnost přistát ve městě Honolulu v americkém státě Havaj.

„Letadlo Boeing 777-200 přepravovalo 269 cestujících a 15 členů posádky,“ uvedl mluvčí společnosti Air Canada Peter Fitzpatrick. Zranění v důsledku turbulencí utrpělo 37 cestujících a členů posádky.

Většinou jde o lidi, kteří nebyli připoutáni bezpečnostními pásy. Jeden z cestujících však pro média uvedl, že posádka neupozornila, že letadlo prochází zónou silných turbulencí a že proto třeba připoutat.

Po přistání letadla v Honolulu bylo do nemocnice převezeno 30 lidí. Zranění devíti cestujících jsou vážnější.

Do oblasti turbulencí se letadlo dostalo, když letělo v oblasti ležící asi 966 kilometrů jihozápadně od Honolulu, dodala agentura AP.