U Moskvy hoří elektrárna

MOSKVA | Mohutný požár vypukl ve čtvrtek v areálu tepelné elektrárny v Moskevské oblasti. Informovala o tom tisková agentura TASS. Na území Severní tepelné elektrárny v Mytišči (u Moskvy) se ve čtvrtek vznítila vysokotlaká plynová stanice, informovali Sputnik v tiskové službě regionálního Ministerstva pro mimořádné situace.

Nejméně 11 lidí utrpělo zranění při mohutném požáru, který vypukl ve čtvrtek v areálu tepelné elektrárny v Moskevské oblasti. Zraněné osoby mají popáleniny způsobené požárem, který podle předběžných údajů zavinila exploze. Utrpěli popáleniny prvního a druhého stupně a jsou již v péči lékařů.

Na záběrech na sociálních médiích vidět vysoké plameny šlehající ze zařízení v okrese Mytišči nedaleko Moskvy. Jeden z očitých svědků uvedl, že plameny dosahovaly výšku 50 metrů. Na místo vyslali více než deset hasičských vozů.

„Hoří vysokotlaká plynová stanice na území Severní tepelné elektrárny v Mytišči,“ sdělili agentuře. K hašení velkého požáru na vysokotlaké plynové stanici se připravuje letectvo, řekli Sputniku v tiskové službě Ministerstva pro mimořádné situace.

Na místo události byl podle informací Ministerstva pro mimořádné situace odeslán požární vlak. „K místu požáru vyrazil požární vlak,“ řekl zdroj agentury.

Požár na tepelné elektrárně zasáhl plochu 200 metrů čtverečních, informovali hasiči. Výška plamene dosahovala 50 metrů, informoval Sputnik zástupce záchranných služeb regionu.

Jeden z energetických bloků Severní tepelné elektrárny v Mytišči byl kvůli havárii nouzově odpojen. Byla zastavena výroba elektrické energie, informoval Sputnik zdroj obeznámený se situací. Podle jeho slov oheň nedosahuje na energetické bloky. Jeden z nich už ale byl nouzově odpojen a není vyloučeno, že bude vypnut ještě jeden.

Podle upřesněných informací Ministerstva pro mimořádné situace v důsledku požáru jeden člověk zemřel a dalších 14 bylo zraněno. Dříve bylo informováno o 8, následně o 11 zraněných.

„Předběžně bylo zraněno 14 lidí, 12ti z nich byla poskytnuta ambulantní péče na místě, jeden člověk byl převezen do popáleninového centra nemocnice číslo 2 v Podolsku, jeden člověk zemřel,“ řekl zdroj agentury.

Rozsah požáru na Severní tepelné elektrárně se později rozšířil, jeho plocha dosáhla 800 metrů čtverečních, sdělili záchranné služby. „Vysoký oheň byl zlikvidován,“ řekl zdroj agentury. Podle předběžných informací ruského ministerstva energetiky hoří na území elektrárny cisterna s olejem.

Severní tepelná elektrárna vyrábí elektrickou energii pro Severní a Severovýchodní okruhy Moskvy, a také pro město Mytišči. Spaluje zemní plyn. Tepelná elektrárna se začala stavět v roce 1987. Jedná se o nejnovější elektrárnu, která zásobuje Moskvu elektrickou energií. Po roce 2000 na elektrárně postavili dva nové energetické bloky.

Požár elektrárny u Moskvy | repro: Sputnik (© Foto : Moskva city news agency)

Reklama: