Stanice Děčín východ prošla komplexní opravou

DĚČÍN | Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) obnovila takzvané horní nádraží ve stanici Děčín východ. To získalo po opravě moderní zabezpečovací zařízení, nástupiště s bezbariérovým přístupem i nový informační systém.

Vlakové nádraží Děčín východ | reprodukovaný výřez fotografie
zdroj: wikipedia.org | autor: Zákupák | licence: CC0 Volné dílo

Železniční stanice je součástí tratí Ústí n. L.-Střekov – Děčín hl. n. a Děčín hl. n. – Česká Lípa. Opravné práce, které stály 143 milionů korun, začaly v září loňského roku a skončily letos v červnu.

Součástí opravných prací byla náhrada původního elektromechanického staničního zabezpečovacího zařízení takzvaným hybridním stavědlem, díky kterému došlo ke zrušení 2 stavědel, zvýšení propustnosti stanice a zvýšení bezpečnosti.

„Opravou prošla silnoproudá technika, zejména osvětlení stanice. Částečnou recyklací materiálu původních nástupišť nově vznikla nástupiště s bezbariérovým přístupem. Nová je rovněž dopravní kancelář včetně sociálního zázemí pro obsluhu. Zabezpečovací zařízení je připraveno pro výhledovou změnu stejnosměrné trakční soustavy na střídavou,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. Pro cestující byl instalován nový informační systém.