Namyšlená, namistrovaná, leč vygumovaná, totalitní „lepšolidní“ hovada

Jestli to ještě nevíte, tak když se poslanec Dominik Feri při opilecké strkanici rýpne o okenní parapet do zad, je to něco úplně jiného, než když člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla zbijou v metru. Proč je to něco jiného?

Petr Štěpánek | foto: Ivana Haslingerová

Protože v případě Feriho jde o nebezpečné ohrožení demokracie, pročež jsou toho plná média, zatímco když jde o Jakla, nic zvláštního se vlastně ani nestalo a zaznamená to jen pár zpátečnických, dezinformačních plátků typu Parlamentních listů. A Feri taky ve Sněmovně sedí za TOP 09, tedy za milce našeho hlavního mediálního proudu, zatímco Jakla coby nestraníka do RRTV nominovalo mainstreamem nenáviděné Okamurovo hnutí SPD. Vítejte v Zemi dvojího metru!

Každý, kdo Láďu Jakla osobně známe, víme, že je to hodný člověk. Přesně v tom nejobyčejnějším smyslu, jaké tohle sousloví – hodný člověk – má. Pouze jedna jediná věc je na jeho opakovaném napadení pozitivní, dá-li se to tak vůbec říct.

Samotná agrese, ale ještě víc nejrůznější zpochybňující, bagatelizující a v některých případech dokonce zesměšňující reakce na ni, jsou nekompromisní zvětšovací sklo a usvědčující zesilovač.

Takže víme, co jsou tihle namyšlenci, co žijí v přesvědčení, že jsou něco víc než my ostatní, co si myslí, že jejich pravda je ta jediná správná, a co se obvykle označují za liberální demokraty, leč nejsou ani liberální, ani demokraté, za lidský odpad. Prostě namyšlená, namistrovaná, leč vygumovaná, totalitní „lepšolidní“ hovada.

FERI NEGRcaj tu