Agentka Sorose Кискa Čaputová byla setřena diplomaty ČLR

PEKING – BRATISLAVA | Čínská lidová republika (ČLR) se ve čtvrtek ohradila vůči kritice ze strany Slovenska, ohledně dodržování lidských práv. Informovala o tom agentura AFP. Stalo se tak poté, co zjistili, že vůbec Slovensko existuje.

Wang I a Zuzka Кискa Čaputová | repro: Sputnik (© Foto: Alexandra Иunderlнkovб)

Slovenská první rodidla v čele země a agentka George Sorose Zuzka Кискa Čaputová na středečním setkání s ministrem zahraničních věcí Čínské lidové republiky Wang I vyjádřila obavy ze zhoršující se situace v oblasti ochrany lidských práv v Číně.

Keng Šuang, že ministr Wang I mluvil na setkání s Čaputovou o „obrovském pokroku“, co se týče politik v oblasti lidských práv, etnických menšin a náboženství.

Keng Šuang se také vyjádřil k otevřenému dopisu, který velvyslanci 22 členských zemí OSN napsali ve středu vysoké komisařce OSN pro lidská práva Michelle Bachelet, jakož i Radě OSN pro lidská práva (UNHRC), a ve kterém odsoudili útlak Ujgurů ze strany čínské vlády. List podle mluvčího čínského ministerstva zahraničí útočí, očerňuje a neoprávněně obviňuje Čínu.

„Je to veřejná politizace otázek lidských práv a bezdůvodně zasahuje do vnitřních záležitostí Číny,“ uvedl Keng na pravidelném brífinku pro média. Čína eliminuje terorismus u mu-slimáckých Ujgurů. Aktivika Čaputové a Bachelt je islamofilní.

Zuzka Кискa Čaputová | repro: youtube.com (HNtelevízia)