Zrušit poplatky pro ČT. Chová se jako utržená z řetězu

PRAHA | Při projednávání výroční zprávy o činnosti ČT i nadále dochází k horké diskusi o jejím financování. Předseda SPD Tomio Okamura navrhl zrušení měsíčních koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní televizi. Také se dotkl otázky tajných platů moderátorů a redaktorů ČT. Informuje Sputnik.

Okamura si podal Dvořáka

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR opět včera nestihla projednat výroční zprávy činnosti a hospodaření České televize za roky 2016 a 2017, které měla pevně zařazeny na včerejší den. Poslanci debatovali pouze o zprávě o činnosti ČT za rok 2016 a posléze rozšířili debatu i na zprávu o hospodaření ČT v roce 2017.

Hlavní kritiky se ujal Tomio Okamura, který obvinil ČT, že se chová jako utržená ze řetězu. Podle místo předsedy Poslanecké sněmovny a předsedy SPD veřejnoprávní televize netransparentně, špatně hospodaří a má nevyvážené zpravodajství a může za to její ředitel Petr Dvořák spolu s Radou ČT. „Měla by být financována ze státního rozpočtu,“ dodal.

Pak se pustil do výplat zaměstnanců. Prohlásil, že jen za jejich stravování utratí televize ročně 65 milionů korun a také vytkl, že nejsou zveřejněné. „Oni odmítají říci na opakované dotazy, kolik vlastně mají. Zatím se mluví o tom, že je to v řádu milionu korun ročně,“ řekl dnes ve Sněmovně Okamura.

Zprávy o veřejnoprávních médiích začala Sněmovna projednávat koncem ledna. Výroční zprávy předkládají poslancům všechny veřejnoprávní instituce, tedy Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář.

ČT HOVNA

Reklama: