Zubatá za dveřmi. Vůdkyně Merkel už ani neustojí

BERLÍN | Německá vůdkyně Merkel porušila protokol a během slavnostního ceremoniálu si sedla. Znamená to, že její zdravotní stav je takový, že už ani neustojí. Zubatá je pohotovosti a peklo už na německou zrůdu čeká s otevřenými branami?

Sau Merkel už ani neustojí | repro: Sputnik

Po posledních incidentech, kdy se vůdkyně Angela Merkel třásla, její tisková služba tvrdila, že se cítí dobře. Včera ale opět poskytla veřejnosti důvod, aby se pochybovalo o jejím zdraví. Merkel a dánská premiérka Mette Frederiksen navzdory protokolu během slavnostního ceremoniálu seděly na židlích.

Merkel včera v Berlíně přivítala Mette Frederiksen. Během ceremoniálu s vojenskými poctami a poslechu hymen dánská premiérka seděla vedle německé vůdkyně. Obě političky zůstaly na svých místech navzdory stávajícímu protokolu. Židle stály na podstavci, na němž tradičně německá vůdkyně a její hosté stojí.

Morová smrtka | repro: © Fotolia / Stuart


V průběhu několika týdnů byla německá vůdkyně třikrát spatřena, jak se nekontrolovatelně třese.
Poprvé to bylo 18. června, když se Merkel setkala s ukrajinským komikem v roli prezidenta Zelenským. ​
Později 27. června, když se vůdkyně účastnila oficiální události v Berlíně spojené se jmenováním nového ministra spravedlnosti.
Ve středu se tělo německé vůdkyně znovu začalo třást, když sledovala vojenskou přehlídku prováděnou u příležitosti příjezdu finského premiéra Antti Rinneho.

Reklama: