Pětadvacet zraněných. Taková je bilance zemětřesení na Filipínách

MANILA | Pětadvacet lidí utrpělo zranění při zemětřesení na jihu Filipín. Zničených bylo několik domů, kostelů a jiných budov. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policii.

Ilustrační snímek

Zemětřesení o magnitudě 5,8 zasáhlo severovýchodní pobřeží ostrova Mindanao v 04:42 hodin místního času (22:42 hodin SELČ). Filipínský seismologický úřad po něm zaznamenal ještě sedm dalších méně intenzivních dotřesů.

Při zemětřesení bylo zraněno 25 osob, z toho šest ve městě Madrid, které se nachází v blízkosti epicentra zemětřesení. Evakuováni byli i pacienti z okresní nemocnice v Madridu, kde v důsledku zemětřesení popraskaly betonové stěny.

Střecha staršího parkoviště se propadla a způsobila menší škody na dvou hasičských vozidlech a třech autech, dodala AFP. „Zemětřesení bylo citelné i ve čtyřech městech v okolí. Došlo tam k poškození domů, kostelů, hotelu, tělocvičny, mostu a tržiště,“ uvádí se v písemném stanovisku úřadu civilní obrany.

Ve městě Cantilan se podle informací místního policisty jedna restaurace sesunula do řeky. Obyvatelé tohoto města hlásili, že se jim v domácnostech rozbily talíře a skleněné či keramické figurky. Otce s dcerou tam zavalila část zdiva, které ze střechy spadlo přímo do jejich pokoje.