České dráhy zajistily unikátní přepravu silničních veteránů

PRAHA | České dráhy zajistily výjimečnou přepravu celkem 50 silničních veteránů autovlakem na Slovensko. Historické automobily najely ve čtvrtek vpodvečer v terminálu na pražském hlavním nádraží na speciální autovozy nočního autovlaku EuroNight Bohemia a v pátek ráno dorazily do Popradu.

Ilustrační snímek autovlaku | repro: facebook (@AZDPraha)

Unikátní přesun veteránů zajistil národní dopravce pro organizátora Retro Prague Historic Rally 2019 za speciálních podmínek. Pro tento účel bylo použito pět speciálních autovozů a stejný počet lůžkových vagónů.

České dráhy přepravily unikátní silniční veterány z let 1932 až 1986 věhlasných značek. Mezi vozy byly např. Škoda Popular, Praga Alfa a další vozy značek Buggatti, Jaguar, Bentley, Tatra, Ford, Mercedes, Porsche, Wartburg Citroen, Peugeot, Alfa Romeo a další.

Autovlak běžně přepravu veteránů a některých aut se speciálním vybavením nebo úpravou nezajišťuje, proto byla přeprava těchto veteránů unikátní nejen množstvím ale také samotnými typy vozů.

Autovlak Českých drah jezdí denně mezi Prahou, Popradem, Košicemi a Humenným. Přepravovat v něm lze různé typy osobních aut a motorky, které splňují příslušné parametry nutné pro bezpečnou přepravu.