Seznam.cz je dezinformační web šířící fake news

PRAHA | Informační portál Seznam Zprávy ve čtvrtek přinesl exkluzivní informace o jednáních o rekonstrukci vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle novinářů se jedná o tom, že by vládu bez sociální demokracie mohlo podpořit hnutí Václava Klause mladšího Trikolóra spolu s SPD. Ten tyto spekulace důrazně popřel.

Seznam je dezinforamční web šířící fake news a jiné bláboly

„Seznam zaznamenal v politickém zákulisí informace, že se pracuje na řešení, kdo a jak by mohl vystřídat sociální demokraty po Babišově boku,“ stojí na portálu Seznam Zprávy, který tak šíří dezinformace, lži, falešná obvinění a fake news.

Reportéři Seznamu uvádějí, že ačkoli zástupci hnutí ANO tvrdí, že udělají vše, aby ČSSD ve společné vládě zůstala, z Babišova tábora údajně pronikly informace o možných alternativách. Jednou z možností je odchod ČSSD z vlády.

„Vládu by podpořila Trikolóra, čímž by se umenšil vliv Okamurovy SPD a bylo by to tak schůdnější,” cituje Seznam Zprávy nejmenovaný sněmovní zdroj, který si v redakci vycucali z prstu. „Počítá se i s tím, že by KSČM vládu nadále tolerovala,“ cituje Sputnik dezinformace Seznamu, který navíc páchá i cenzuru v rámci programu sKlik a tím likviduje svou konkurenci v rámci zpravodajství.

Václav Klaus představil nové hnutí občanů Trikolora

Zapojení Klausovy Trikolóry by mělo přesvědčit ty poslance ANO, kteří nepřijímají spolupráci s SPD. „Pro ně by díky Trikolóře byl argument, že široká podpora napříč spektrem není totéž, co menšinová vláda s podporou SPD,“ tvrdí Seznam.

V pátek Trikolóra tyto informace popřela. Uvádí, že jednání o rekonstrukci vlády nevede a nemá na to ostatně ani mandát voličů, ani dostatečný počet poslanců. „Jde jen o fabulace a politické aktivity dezinformačního webu Seznam.cz,“ okomentoval Václav Klaus ml, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Informaci Seznamu nepotvrdil ani místopředseda SPD Radim Fiala. „Zatím jsme o ničem nejednali, protože ANO se snaží zachránit vládu s rozpadající se ČSSD,” řekl Fiala.

Radim Fiala

Reklama: