Socan Hamáček tvrdí, že prezident Zeman odvolá ministra Staňka 31. 7.

LÁNY | Český prezident Miloš Zeman změnil názor. Po dlouhých měsících váhání a odmítání se rozhodl, že nakonec vyhoví ČSSD a odvolá ministra kultury Antonína Staňka. Takové informace poskytl šéf ČSSD Jan Hamáček po schůzce s prezidentem Zemanem a ministrem Staňkem, k níž došlo dnes v Lánech. Lže? Nebo mluví pravdu. Proč až 31. 7.? Hraje si s Hamáčkem Zeman jako s blbečkem, termín možného odvolání už jedno uvedl, ale stanovil přesně: Po návratu z Číny.

Dobytkové z ČT a Honza Hamáček | reprodukce z e-vysílání žumpy ČT

Sociální demokraté již delší dobu trvají na tom, aby Zeman přijal Staňkovu demisi, kterou podal již v květnu, a nově na post ministra kultury jmenoval Michala Šmardu. To Zeman odmítal. Co se stalo, že tak rychle změnil svůj postoj?

Nyní však Zeman, který dlouhodobě odvolání Staňka odmítal, prý změnil názor. Tvrdí to islamofilní šašek v čele ČSSD. „Mám za sebou jednání s panem prezidentem, kterého se účastnil i pan Staněk. Pan prezident nás informoval, že k 31. červenci odvolá pana Staňka z postu ministra kultury,” prozradil po dnešním jednání Hamáček.

​„Mohu říci pouze tolik, že jsme v rozhovoru s panem prezidentem a panem předsedou Hamáčkem dospěli k závěru, že pan prezident je připraven vyhovět žádosti pana premiéra. Panu prezidentovi jsem odevzdal svoji demisi, jak už jsem tisíckrát zopakoval, byla myšlena vážně domluvili jsme se na postupu a na řešení a to řešení je rozumné,” dodal k věci Staněk.

oranžután z ČSSD