Vlak na Rakovnicku smetl dodávku. Jeden mrtvý a šest zraněných

RAKOVNÍK | Sobotní odpoledne poznamenala tragédie. V odpoledních hodinách totiž na Rakovnicku došlo k nehodě, kdy se dodávka střetla s vlakem, který následně skončil mimo trať. Na místě zasahovaly jak hasiči, tak záchranáři. Dle informací při daném incidentu zemřel jeden člověk a dalších sedm jich bylo zraněno, informuje Sputnik.

Vykolejený vlak po srážce s dodávkou | repro: twitter (@smatanalubo)

Jak dále píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak k nehodě došlo u obce Příčina na Rakovnicku, a to zhruba kolem půl čtvrté odpoledne.

„Došlo k nehodě dodávky a osobního vlaku,“ prozradila portálu mluvčí policie Michaela Richterová. Na místě měly zasahovat celkem čtyři jednotky hasičů, včetně drážních. V obou dopravních prostředcích cestovalo několik lidí.

„V dodávce bylo celkem pět lidí, ve vlaku šest. Čtyři zranění byli v dodávce a tři ve vlaku. Hasiči museli vyprostit jednu osobu z vlaku,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Podle portálu měl při incidentu zemřít jeden člověk, který cestoval v dodávce. Bohužel na místě podlehl zraněním. Při nehodě bylo dále zraněno dalších sedm lidí. „Žena a muž utrpěli vážná mnohočetná poranění a po ošetření byli vrtulníky transportováni do nemocnic v Praze a Plzni. Dítě předškolního věku a další ženě ošetřili záchranáři středně těžké poranění a převezli je do pražského Motola,“ sdělila podrobnosti z nehody mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Nehoda byla nahlášena dnes odpoledne přibližně v 15.15 hod. Došlo k ní na železničním přejezdu, který křižuje silnici druhé třídy s jednokolejnou tratí číslo 162: „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil,“ řekl k nehodě mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

České dráhy na svých internetových stránkách uvádí, že daná železniční trať Rakovník – Kralovice u Rakovníka byla v důsledku nehody uzavřena. Předpokládá se, že k obnovení provozu na této trati dojde nejspíše až v neděli ráno. Vyproštění motorového vlaku, který po srážce vykolejil a vzpříčil se na náspu, totiž potrvá několik hodin. Na místě tak byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Reklama: