Hlavní příčinou napětí kolem íránské jaderné dohody je politika Spojených států zaměřená na změnu moci v Íránu

MOSKVA | Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova se na tiskové konferenci v Moskvě dotkla 15 horkých témat na domácí a mezinárodní scéně a odpověděla na otázky novinářů. Větší prostor, pochopitelné, věnovala situací na mezinárodní scéně. Informuje o brífinku slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Byla odhalena skutečná velikost …

Komentovala například události návštěvu ministryně zahraničí a obchodu Jamajky Kamin Johnson-Smith; zasedání Obchodní rady při ministerstvu zahraničí Ruska; Pracovní návštěvu ruského ministra zahraničí Sergeje Viktoroviče Lavrova v Německu; aktuální dění v Sýrii; situaci ve Venezuele či aktuální dění na Ukrajině.

Marija Vladimirovna Zacharova uvedla, že jednání mezi vládou a opozicí Venezuely na Barbadosu probíhají normálně. „Ruská federace doufá, že spolupráce zúčastněných stran bude pokračovat konstruktivní,“ řekla.

Popřela zvěsti, že ve Venezuele je jakási ruská armáda. „Jsou tam jen vojenští specialisté, všechny jejich činnosti jsou v souladu s legislativou Ruské federace a Venezuely,“ vysvětlila.

Marija Vladimirovna Zacharova

Podotkla, že Londýn odmítl vysvětlit Moskvě, proč zpravodajským stanicím Russia Today a Sputnik neumožnily zúčastnit se na konferenci o svobodě médií ve Velké Británii. „Moskva považuje odmítnutí Londýna akreditovat zpravodajské stanice RT a Sputnik na konferenci o svobodě médií v Londýně za propagandistický útok na ruská média; britská média v Ruské federaci musí počítat s odvetnými kroky Moskvy,“ varovala diplomatka.

„Hlavní příčinou napětí kolem íránské jaderné dohody je politika Spojených států zaměřená na změnu moci v Íránu,“ připomněla mluvčí ruského ministerstva zahraničí snahy Američanů, které vycházejí vniveč již 40 let. Tak dlouho se snaží bandité z Washingtonu o změny moci v Íránu.

Reklama: